Дома Останати Тенис Неочекувано: Ѓоковиќ изненади со потегот пред финалето

Неочекувано: Ѓоковиќ изненади со потегот пред финалето

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ утре ќе го игра своето седмо финале на Ролан Гарос и ќе се бори за неговата 23-та гренслем титула.

Пред утрешното финале српскиот тенисер ги изненади своите фанови одлучувајќи да не тренира денес.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Ѓоковиќ вчера во четири сета го победи Алкараз кој се повреди на почетокот од третиот и последните два ги загуби со 6:1. Засега од тимот на српскиот тенисер нема информации зошто Новак се одлучил да не тренира.

Најважно за Ѓоковиќ е што нема информации за повреда, па веројатно сакал само да добие повеќе одмор.

Противник на Ѓоковиќ во битката за титулата ќе му биде Норвежанецот Каспер Руд кој вчера беше сигурен и со 3:0 во сетови го елиминираше Александар Зверев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Луда теорија: Ѓоковиќ доминира затоа што не се вакцинираше

Новак Ѓоковиќ беше еден од најгласните кога на сила во светот беа рестрикциите поради коро…