Дома Видео Нема ВАР? Никаков проблем – тука е мобилниот

Нема ВАР? Никаков проблем – тука е мобилниот

Технологијата ВАР очекувано донесе револуција во светот на фудбалот.

Интересни сцени ни пристигнуваат од Малезија, од натпреварот помеѓу Борнео и Мадура каде гостинските фудбалери користеа мобилен телефон да го убедат судијата да ја исправи грешката.

При резултат 1:0 на самиот крај од натпреварот беше досуден пенал за домашната екипа.

Играчите на гостинската екипата тоа не го прифатија па натпреварот поради протест од играчите беше прекината осум минути.

После тоа играчите земаа телефон и се обидуваа судијата да го убедат дека погрешил, меѓутоа тој не ја промени одлуката.

На крајот пеналот беше изведен во 104. минута, а за победа погоди Бару.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

За Пике нема дилеми – Меси е пред Марадона

Фудбалерите на Барселона играат вечерва против Наполи во рамките на осминафиналето во Лига…