Дома Офсајд Некогаш важеше за најпозната жена на фудбалерите, а еве како изгледа денес 📸

Некогаш важеше за најпозната жена на фудбалерите, а еве како изгледа денес 📸

По две години со Роналдо, со кого беше верена, Сузана Вернер е во брак со Жулио Цезар. Таа беше една од најпознатите жени на фудбалерите, а можеше да и позавиди дури и Ванда Икарди.

Ниту Ванда, ниту останатите девојки не можат да се споредат со неа, зашто пред 23 години Бразилката доминираше во светот затоа што беше во врска со легендарниот Роналдо.

Сузана во тоа време беше топ модел и од 1997 до 1999 година му беше девојка на Роналдо и постојано ги полнеше насловните страни.

Бразилката беше во центар на внимание каде и да се појавеше, додека на Светското првенство во Франција наводно го изнервирала Роналдо кој поради неа не беше на врвно ниво во финалето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Српските медиуми: Заврши љубовта помеѓу Николов и Зорана

Во српските медиуми многу се пишуваше за врската помеѓу нашиот репрезентативец Бобан Никол…