Дома Луд Спорт Неверојатни сцени: Фудбалер со предмет кој не смееше да го има повреди противнички играчи (видео)

Неверојатни сцени: Фудбалер со предмет кој не смееше да го има повреди противнички играчи (видео)

0

Гладачите на мечот од втората турска лига помеѓу Амед СК и Сакарјаспор беа сведоци на апсурдни сцени.

Еден фудбалер влезе на терен со остар предмет во раката и почна да ги напаѓа противничките фудбалери, така што му нанесе повреди на рацете и вратот на тројца фудбалери.

Името на фудбалерот е Мансур Чалар, а на соцјалните мрежи се појавија информации дека имал психички проблеми.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Одличен и на фудбалскиот терен: Ѓоковиќ како Кристиано Роналдо (видео)

Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одли…