Дома Видео Неверојатно: Судија како дефанзивец спречи чист гол 🎥

Неверојатно: Судија како дефанзивец спречи чист гол 🎥

Нескојдневна ситуација се случи на вчерашниот натпревар од мексиканската лига помеѓу Круз Азул и Толука.

Имено, на овој натпревар главниот судија на натпреварот спречи чист гол на домаќините. Круз Азул водеше со 2:0, а во 36. минута имаа голема прилика да постигнат и трет погодок. Напаѓачот Родригез Портилјо излезе пред празната мрежа и шутираше, но тогаш пред него неочекувано се појави делителот на правдата.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Коментари
  • Oд Барселона во 11-тиот тим во Мексико

    После една сезона која ја помина во Барселона настапувајќи од Севиља на позајмица, холандс…
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …