Дома Фудбал Италија Неверојатно: Промаши чиста шанса, судијата го призна како гол 🎥

Неверојатно: Промаши чиста шанса, судијата го призна како гол 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Фудбалерите на Кастелано од петтата италијанска лига славеа против Ноичатаро на гости со 1:0 и тоа со непостоечки гол.

Имено, во 18-та минута Сабатели промаши чист зицер во кој топката наместо да заврши во голот заврши во надворешниот столб, но судијата одлучи да покаже на центар.

Главниот судија реши да признае гол кој воопшто не беше постигнат, домаќините реагираа, но тој не ја промени одлуката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…