Дома Фудбал Неверојатна сцена во Шпанија: Играчите одбија да играат во второто полувреме

Неверојатна сцена во Шпанија: Играчите одбија да играат во второто полувреме

Натпреварот од 20. коло во Сегунда помеѓу Рајо Ваљекано и Албасете може да биде прикинат.

Имено, натпреварот започна во 20 часот, се одигра првото полувреме и резултатот беше 0-0. Гостите останаа со помалку играч во судиското надополнување.

Но ништо од тоа не е причината Имено, играчите на гостинскиот тим одбија да излезат на теренот за да го одиграат вториот дел.

Причината поради оваа одлука на тимот е тоа што навивачите на Рајо го навредуваа играчот на Албасете, Зозулија дека е нацист.

Речиси еден час се чека почетокот на вториот дел, а скоро сигурно е дека натпреварот нема да продолжи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…