Дома Видео Неверојатен подвиг: Олимписка шампионка исплива цел базен со чаша млеко на главата 🎥

Неверојатен подвиг: Олимписка шампионка исплива цел базен со чаша млеко на главата 🎥

Во време кога нема пливачки митинзи поради пандемијата со коронавирусот олимписката шампионка Кејти Ледеки сними едно интересно видео со неверојатен подвиг.

Ледеки успеа да исплива цел базен во должина со чаша млеко на главата. Нејзиниот подвиг беше успешен и не и се истури ниту капка од млекото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Подзаборавениот Џердан Шаќири се врати со маестрален погодок 🎥

Ливерпул моментално игра во гости кај нисколигашот Линколн во натпревар од 1. коло од англ…