Дома Останати Кошарка На потегот на Димитријевиќ вчудоневиден остана и Гасол 🎥

На потегот на Димитријевиќ вчудоневиден остана и Гасол 🎥

Нено Димитријевиќ одигра солиден натпревар против Барселона во плеј-офот на Лига Ендеса.

Во првиот натпревар вчера Хувентуд беше поразен со 84:74, а Димитријевиќ натпреварот го заврши со 16 поени. Посебно внимание Нено привлече кога со еден атрактивен потег ја издрибла одбраната на Барселона, Балмаро покрај него беше немоќен, а се чудеше и Гасол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Летонија во драматично финале до злато на баскет турнирот во Токио!

Репрезентацијата на Летонија стигна до златен медал во баскет на Олимписките игри откако ј…