Дома Фудбал Англија На повидок казнување и одземање бодови и во Премиер лигата!

На повидок казнување и одземање бодови и во Премиер лигата!

premier league

Откако Киево беше казнет со -3 три бода во италијанската Серија А, одземање на бодови би можеле да видиме и во Премиер лигата.

На „удар“ би можел да биде тимот на Евертон кој обвинет од страна на Вотфорд за нерегуларности при доведувањето на португалскиот стратег Марко Силва.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Наводно, управата на Евертон немала право да го контактира Силва. Меѓутоа тие разговарале, па дури и договориле средба со Силва кој во тие моменти се уште бил под договор со Вотфорд.

Засега се е во фаза на истрага. Обвинувањата од страна на Вотфорд изгледаат навистина сериозно и ако се пронајдат доказ на Евертон би можеле да му бидат одземени одреден број на бодови.

Евертон на стартот на оваа сезона после четири натпревари е без пораз и имаат учинок од една победа и три нерешени средби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …