Дома Фудбал Останато На Островот најавуваат: Вака ќе изгледа Челзи во новата сезона (ФОТО)

На Островот најавуваат: Вака ќе изгледа Челзи во новата сезона (ФОТО)

Екипата на Челзи во наредната сезона ќе влезе со одредени промени во тимот.

Тренерот Френк Лампард кој пред една година доби шанса да седне на клупата „сините“ ќе има прилиа да состави тим по негова желба. Ќе потсетиме, тимот од „Стенфорд Бриџ“ минатото лето имаше забрана за за трансфери.

Трансферот на Пулишиќ беше претходно договорен, додека Матео Ковачиќ веќе беше на позајмица во клубот. Во такви околности Лампард добро се снајде и пред прекинот на сезоната Челзи беше на 4. позиција. Сега му следи борба за Лигата на шампионите откако натпреварите ќе продолжат.

И преодниот рок ќе зависи од тоа дали клубот ќе избори место во ЛШ, а тимот на Челзи кој се најавува на Островот изгледа вака:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пипо Инзаги: Ако не беше паузата за коронавирусот Лацио ќе имаше голема предност во однос на Јувентус

Oткако Пипо Инзаги со Беневенто го обезбеди враќањето во Серија А зборуваше за ситуацијата…