Дома Фудбал Англија На аукција купи дрес од Агуеро за да го уништи пред сите (ВИДЕО)

На аукција купи дрес од Агуеро за да го уништи пред сите (ВИДЕО)

0

Eден навивач на Манчестер Јунајтед се најде во центарот на вниманието затоаш то купи дрес од Серхио Агуеро, а потоа го уништи.

Имено, Микаел Конеј учествуваше на аукција на која помеѓу другото се продаваше дресот на Серхио Агуеро со негов личен потпис.

Конеј даде најголема понуда и го плати дресот 200 фунти, но не знаеа дека тој всушност е навивач на Манчестер Јунајтед.

Подоцна тој излезе пред сите со дресот и го искина, а многумина не сфатија зошто го направи тоа. Набрзо објасни дека е навивач на Јунајтед и дека ова за него се едни од најдобро потрошените пари во животот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Украина преку Португалија до пласман на ЕП, Роналдо и друштвото ќе се борат со Србија (ВИДЕО)

Вечерва на Олимпискиот стадион во Киев Украина ја пречека Португалија во натпревар од осмо…