Дома Видео Најубавиот гол во групната фаза од ЛШ е дело на Меси 🎥

Најубавиот гол во групната фаза од ЛШ е дело на Меси 🎥

Аргентинецот Лионел Меси е стрелец на најубавиот гол во групната фаза од Лигата на шампионите.

Голот на Меси против Манчестер Сити беше избран од фановите во анкетата на УЕФА за најубав во групната фаза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Братот на фудбалерот на Ливерпул со неговата бремена сопруга се криел во хаосот пред стадионот 🎥

Ливерпул и Реал Мадрид требаше да го започнат финалето во Лигата на шампионите во 21 часот…