Дома Фудбал Италија Најтежок удар за Роналдо: Моравме да лажеме 9 години дека е подобар од Меси!

Најтежок удар за Роналдо: Моравме да лажеме 9 години дека е подобар од Меси!

0

Навивачите на „кралскиот“ клуб тешко го прифатија трансферот на нивната најголема ѕвезда Кристиано Роналдо во Јувентус.

Португалецот додатно ги налути откако на презентацијата во Торино изјави дека не било тешко да донесе таква одлука.

После тоа еден навивач на Реал преку Твитер испрати жесток удар за Роналдо.

„Вака ни враќа за тоа што моравме 9 години да лажеме дека е подобар од Меси“, напиша лутиот навивач.


Следете го Sportski.mk и на


Овој коментар покрена лавина реакции на социјалните мрежи, па многумина заклучија дека ова е најбруталната провокација за Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Синот на Пјаниќ ги собра симпатиите: Покажа техника како неговиот татко, па прослави како Роналдо (видео)

Миралем Пјаниќ на својот Инстаграм профил објави видео од својот син Един кој често пати з…