Дома Фудбал Англија Најстариот менаџер во Англија може да биде нов тренер на Ватфорд

Најстариот менаџер во Англија може да биде нов тренер на Ватфорд


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Tимот на Вотфорд одлучи да го отпушти Клаудио Раниери, а веќе се најавува кој би можел да биде нивни нов менаџер.

Според најавите од Англија играчите веќе биле информирани дека на клупата ќе седне Рој Хоџсон. Хоџсон има 74 години, а неговиот последен ангажман беше во Кристал Палас.

Доколку се случи Хоџсон да седне на клупата на Ватфорд тоа ќе биде негов 17-ти клуб во кариерата. Треба да се спомене дека Хоџсон го држи рекордот за најстар менаџер во Премиер лигата

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бекам му даде отказ на својот пријател во Интер Мајами

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Aмериканската МЛС л…