Дома Останати Кошарка НБА Најстариот играч во НБА и на прагот на 43. година покажува класа (ВИДЕО)

Најстариот играч во НБА и на прагот на 43. година покажува класа (ВИДЕО)

Винс Картер наредниот месец ќе наполни 43 години и во овој момент е најстариот играч кој игра во НБА лигата.

Љубовта кон кошарката на Картер е посебна, никој не можеше ниту да сонува дека и на оваа возраст се уште ќе биде дел од најсилната лига во светот.

Кошаркарот на Атланта вчера воодушеви со својот потег против Шарлот. Картер мајсторски се ослободи од играчот кој го чуваше, а потоа погоди тројка.

Класа!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Док Риверс скршен од болка: Едвај зборуваше за Коби (ВИДЕО)

Tренерот на ЛА Клиперси, Док Риверс едвај можеше да каже нешто во интервјуто откако слушна…