Дома Македонски спорт Начевски и Николов ќе судат на Европското првенство во јануари

Начевски и Николов ќе судат на Европското првенство во јануари

Македонската судиска двојка Ѓорѓи Начевски и Славе Николов одново ќе биде помеѓу европскиот ракометен крем.

После одлично одработените олимписки игри каде што делеа правда во финалето македонските судии ќе имаат чест да бидат дел од Европското првенство кое во јануари ќе се одржи во Унгарија и Словачка.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Со ова делегирање од страна на ЕХФ продолжува континуитетот на нашите судии на најголемите ракометни собири. Не само што ќе бидат дел од првенството, туку тие се и едни од фаворитите за финалето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

РФМ ја одреди цената на билетите за натпреварот со Фарски Острови

Ракометната федерација на Македонија денес започна со продажба за билетите за натпреварот …