Дома Топ вести Наполи со официјална понуда за Несторовски

Наполи со официјална понуда за Несторовски

nestorovski

Илија Несторовски од јануарскиот преоден рок би можел да се пресели во редовите на Наполи доколку двата клубанајдат заеднички јазик за трансфер на македонскиот репрезентативец.

Имено, сопственикот на Наполи, Де Лаурентис го контактирал раководството на Палермо и официјално го потврдил интересот за Несторовски.


Време е за фудбалска класика: Шпанија - Италија! ↓↓↓


„Де Лаурентис телефонски разговараше со Маурицио Зампарини за трансфер на Несторовски. Де Лаурентис му потврди на Зампарини дека во следниот преоден рок го посакува напаѓачот во Неапол. Сега, останува да се договорат“, изјави Џани Ди Марцио кој е близок до претседателот на Палермо.

Несторовски игра во фантастична форма и веќе има постигнато седум гола во Серија А, а Наполи е во потрага по напаѓач кој ќе може да го замени повредениот Милик.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Италија си даде автогол, Шпанија во осминафинале🎥

Шпанија го доби дербито против Италија со 1:0 и тоа со автогол и го обезбеди првото место …