Дома Фудбал Лига на шампиони Наполи и Реал рутински до четвртфинале🎥

Наполи и Реал рутински до четвртфинале🎥

Наполи и Реал Мадрид се последните четвртфиналисти во Лигата на шампиони откако вечерва запишаа рутински победи против Ајнтрахт и Ливерпул.

Иако уште од првите натпревари имаа солидна предност, Наполи и Реал вечерва не дозволија изненадување и запишаа нови победи.

Реал и Ливерул одиграа возбудлив натпревар на „Сантиаго Бернабеу“ со многу шанси на двете страни. Во првото полувреме мрежите мируваа, но најзаслужен за тоа беше Алисон, кој имаше неверојатна одбрана после шутот на Винисиус.

Во вториот дел Реал најпрво создаде чиста шанса преку Валверде, но Алисон повторно беше поуспешен. Сепак, Бензема во 79-та минута Бензема постигна гол, кој на крајот се покажа како конечен резултат 1:0.

Наполи запиша уште една висока победа против Ајнрахт, а херој беше Осимен кој постигна два гола, Зелински ги постави конечните 3:0. Елмас влезе во игра во 74-та минута на местото на Кварацхелија.