Дома Топ вести Наполи го продава Осимен за 150 милиони

Наполи го продава Осимен за 150 милиони


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Наполи фантастично ја отвори сезоната со шест победи, а прво име кај наполитанците е секако Виктор Осимен.

22-годишниот нигериски напаѓач се етаблираше во еден од најдобрите напаѓачи во Европа и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Наполи минатото лето за неговиот потпис плати 70 милиони евра, но во првата сезона Осимен имаше пристоен учинок од само 10 гола.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека неколку европски гиганти се силно заинтересирани за напаѓачот, а Наполи за неговата слобода бара 150 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…