Дома Останати Наоми Осака го запали олимпискиот оган 🎥

Наоми Осака го запали олимпискиот оган 🎥

Jaпонската тенисерка Наоми Осака ја доби честа да го запали олимпискиот оган во Токио со што и официјално се означи стартот на Летните Олимписки игри.

Четирикратната грен-слем шампионка ги направи последните чекори со факелот и го запали огнот во јапонската престолнина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

На кого играат големите ѕвезди Раде Шербеџија и Милош Биковиќ?

Ни тие не ги пропуштаат најголемите квоти на свет во Mozzart. Секој ден букмејкерите во Mo…