Дома Македонски спорт Нант го испрати Лазаров како – КРАЛ!

Нант го испрати Лазаров како – КРАЛ!

Tимот на Нант вчера му приреди величенствено збогување на нашиот Кирил Лазаров.

Лазаров објави дека става крај играчката кариера, а вчера беше неговиот последен натпревар пред навивачите на францускиот тим. Клубот го испрати како крал, така и заслужи.

Лазаров седна на теренот со круна на главата на направениот престол, со него беше и неговото семејство. Соиграчите на Лазаров носеа посебни маички во негова чест. Неговиот последен меч ќе биде против ПСЖ во финалето на францускиот куп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нејмар е информиран дена ПСЖ повеќе не го сака

Иднината на Нејмар во ПСЖ е неизвесна бидејќи францускиот клуб се обидува да се ослободи о…