Дома Фудбал Англија Навивачи на Тотенхем славеа гол на Манчестер Сити, па ги избркаа од стадионот 🎥

Навивачи на Тотенхем славеа гол на Манчестер Сити, па ги избркаа од стадионот 🎥

Навивачи на Тотенхем дури и помеѓу оние кои вчера беа на стадионот беа пресреќни за поразот на нивниот тим од Манчестер Сити. Причината е што ако Тотенхем останеше непоразен, Арсенал ќе влезеше во пол-позиција за титулата во последното коло.

Дека навистина е така покажува и сцената од стадионот во која навивачи на спарсите славеа гол на Манчестер Сити.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Но, таквата нивна реакција налути дел од останатите фанови кои станаа и ги избркаа од стадионот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …