Дома Фудбал Останато Навивачи на Реал побараа од Перез да го врати Роналдо – еве како им одговори 🎥

Навивачи на Реал побараа од Перез да го врати Роналдо – еве како им одговори 🎥

Флорентино Перез долги години е на чело на Реал Мадрид и зад себе има бројни големи трансфери, еден од нив секако е оној на Кристијано Роналдо за 100 милиони евра.

Роналдо го напушти Реал Мадрид во 2018 година кога премина во Јувентус и ако се земе се во предвид и не им фалеше многу на „кралевите“ посебно затоа што Карим Бензема започна да игра во животна форма.

На Роналдо од друга страна баш и не му одеше по Јувентус се врати во Манчестер Јунајтед и летово повторно се поврзува со промена на средината.

Одредени навивачи на Реал Мадрид имаа прилика да го сретнат Перез, а во таа прилика му порачаа да го врати Португалецот.

„Повторно? Па, тој има 38 години“, гласеше одговорот на Перез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мајсторија каква ретко се гледа: Ова е најубавиот гол во Лигата на нации🎥

19-годишниот словенски репрезентативец Бенџамин Шешко уште еднаш покажа дека е еден од нај…