Дома Фудбал Англија Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Навивачите се жалат: Покривот на „Олд Трафорд“ пропушта вода 🎥

Манчестер Јунајтед има проблем со резултатите на теренот, но тие не се единствените проблеми.

Навивачите веќе подолго време не се задоволни од тоа како семејството Глејзер раководи со клубот. Се најавуваше продажба на Јунајтед, но на крајот ништо не се случи и тие останаа сопственици.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Во саботата Јунајтед загуби од Кристал Палас кој е седми тим во англиската Премиер лига. Тоа беше веќе 11. примен гол сезонава за тимот предводен од Ерик Тен Хаг.

Од овој натпревар на социјалните мрежи се појави видео и од фанови кои се жалат на водата која тече на трибините.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Јунајтед ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…