Дома Фудбал Англија Навивачите на Ливерпул го уништија младиот играч поради грешката против Линколн

Навивачите на Ливерпул го уништија младиот играч поради грешката против Линколн

Ливерпул вчера го победи Линколн Сити со 7:2, а после натпреварот мета на социјалните мрежи беше Неко Вилијамс.

Младиот фудбалер направи грешка по која Ливерпул прими гол. Вилијамс погреши, а и покрај тоа што Ливерпул победи и тоа убедливо навивачите не му простија и испраќаа големи критики кон него кои беа дури и претерани.

Вилијамс поради критиките ја промени и неговата фотографија на Твитер профилот.

ГРЕШКАТА КОЈА ЈА НАПРАВИ ВИЛИЈАМС

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Пиоли: Милан покажува дека не е обичен тим

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли изрази огромно задоволство после победата од 3:1 над Селт…