Дома Луд Спорт Му згазна на лице на противникот, а судијата не му даде ниту жолт картон 🎥

Му згазна на лице на противникот, а судијата не му даде ниту жолт картон 🎥

На синоќешниот натпревар помеѓу Евертон и Арсенал, беше виден еден од најгрубите стартови оваа сезона во Премиер лигата.

Имено, Гордфри го нагази на лицето Томиасу, па реагираше ВАР.

Главниот судија на натпреварот Мајк Дин ја погледна ситуацијата, но потоа реши да не му додели ниту жолт картон на Годфри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Куче заспа на терен, судијата чекаше да се разбуди за да продолжи мечот🎥

Почетокот на второто полувреме на парагвајскиот прволигашки натпревар помеѓу Сол де Америк…