Дома Фудбал Останато Муслиу и МОЛ Фехевар шокирани од Арарат во Ерменија!

Муслиу и МОЛ Фехевар шокирани од Арарат во Ерменија!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maкедонскиот репрезентативец Висар Муслиу и неговиот МОЛ Фехервар е елиминиран уште на стартот од квалификациите во Конференциската лига.

МОЛ Фехервар е елиминиран од Арарат откако во Ерменија беа поразени со 2:0, откако во првиот натпревар беше 1:1.

Ова е голем шок за Мол Фехервар кој со оглед на квалитетот на Конференциската лига очекуваше да биде дел од групната фаза во ова натпреварување.

Муслиу денес во игра влезе во 11. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…