Дома Трансфер зона Мурињо пронајде стопер во Италија

Мурињо пронајде стопер во Италија

Италијанските медиуми пренесуваат дека дефанзивецот на Лацио, Стефан де Вриј на крајот на сезоната сигурно ќе го напушти клубот, а негова следна дестинација ќе биде Премиер лигата.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓Де Вриј веќе го известил раководството дека не планира да го обнови договорот кој му истекува во 2018 година и сака да направи трансфер на крајот на сезоната.

24-годишниот стопер има понуди од многу европски клубови, а медиумите во Италија тврдат дека веќе се договорил со Манчестер Јунајтед.

„Црвените ѓаволи“ веќе постигнале договор со неговиот агент и се спремни да понудат 35 милиони евра за неговиот потпис, сума која ќе биде доволна да го убеди Лацио да го пушти Холанѓанецот.

Мурињо е во потрага по квалитетен дефанзивец и смета дека Де Вриј би бил идеален партнер на Баи кој игра одлично оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал и ПСЖ го сакаат дефанзивецот на Бенфика

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Европските гиган…