Дома Фудбал Англија Мурињо под истрага поради вулгарни коментари

Мурињо под истрага поради вулгарни коментари

0

Жозе Мурињо беше под огромен притисок пред натпреварот со Њукасл, а притисокот драстично порасна кога избраниците на Рафа Бенитез дојдоа до водство од 2:0.

Јунајтед некако успеа да стигне до пресврт и конечно да запише победа, а Мурињо после триумфот од 3:2 можеше малку да здивне, но и да се “испука“ и тоа директно во камерата.

Имено, фудбалската асоцијација (ФА) ќе отвори истрага поради вулгарни коментари кои, наводно, Мурињо ги кажал покрај теренот после натпреварот со Њукасл.

Иако не може со сигурност да се тврди што Мурињо кажал во камерата, MailOnline соопштува дека неговите зборови биле: ‘f*** off sons of a b****’.


Следете го Sportski.mk и на


 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Милан се држеше, но Јувентус го имаше Роналдо – Португалецот со прв трофеј во дресот на „старата дама“ (ВИДЕО)

Денес во Саудиска Арабија со почеток од 18:30 часот Јувентус и Милан го одиграа италијанск…