Дома Трансфер зона Мората повторно во Италија, но сега во дресот на друг гигант?

Мората повторно во Италија, но сега во дресот на друг гигант?

Aлваро Мората би можел повторно да се пресели во Италија и тоа во уште еден голем клуб, според последните информации од италијанските медиуми, Милан е сериозно „загреан“ да го доведе во своите редови.

Мората има договор со Атлетико Мадрид до јуни 2024 година, а според информациите на „Газета дело Спорт“ тој би можел да го напушти клубот за сума од околу 15 милиони евра.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Со оглед на годините на Ибрахимовиќ очекувано е Милан да бара ново решение во нападот и Шпанецот би можел да биде опција.

Понуди за Мората има и од МЛС лигата, од каде што сигурно би добил подобар договор во финансиска смисла. Мората во Италија на двапати го носеше дресот на Јувентус по две години, па така добро е запознаен со фудбалот на „Чизмата“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Де Лаурентис е на потег: ПСЖ ќе понуди 202 милиони евра за двете ѕвезди на Наполи?

Во моментите кога Реал Мадрид го претставува Килијан Мбапе, во Париз размислуваат за замен…