Дома Фудбал Англија Момче кое собира топки избрза и запре топка која се уште беше на теренот, па почна да плаче (ВИДЕО)

Момче кое собира топки избрза и запре топка која се уште беше на теренот, па почна да плаче (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Вест Хем го обележа едно момче кое собира топки.

На почетокот на второто полувреме тој една топка која одеше покрај аут линијата ја запре пред таа да излезе од игра, потоа брзо ја сфати својата грешка и се разочара.

Тоа го забележаа луѓето од Манчестер Сити. Еден од членовите на тимот дојде до момчето и се обиде да го утеши и да му објасни дека нема проблем и дека се е во ред.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Албанец од Струга го поминал детството со Ибрахимовиќ: Беше лошо дете, јадеше кај нас (ВИДЕО)

Албанецот, Ади Хоџа од Струга откри дека во своето детство растел заедно со една од најгол…