Дома Фудбал Модриќ избран за играч на сезоната во Реал Мадрид

Модриќ избран за играч на сезоната во Реал Мадрид

Лука Модриќ е добитник на наградата за најдобар играч на Реал Мадрид за сезоната 2020/2021, одлучија навивачите.

„Фудбалерот кој неодамна го продолжи договорот со Реал до 2022 година, одигра 48 натпревари оваа сезона, постигна шест гола и запиша четири асистенции“.

„Прво би сакал да се заблагодарам на поддршката која секогаш сте ми ја давале. поради тоа сум среќен и горд. Се надевам дека наскоро ќе се видиме на стадион и заедно ќе уживаме во овој фантастичен спорт. Не сакам да зборувам за своите изведби и натпревари, но можам да ви кажам дека добро се чувствував. Уживав, многу играв и задоволен сум како го правев тоа“, порача Модриќ.

Реал Мадрид сезоната ја заврши без трофеј. Клубот го освои второто место на табелата во шпанското првенство каде што до последното коло се бореше за титулата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…