Дома Фудбал Италија Михајловиќ пред нов ангажман: Ќе биде тренер во Шкотска?

Михајловиќ пред нов ангажман: Ќе биде тренер во Шкотска?

Синиша Михајловиќ наскоро би можел да добие нов ангажман. Според италијанските медиуми, српскиот тренер е на мета на Глазгов од Ренџерс.


Роналдо плаче за гол, ќе слави ли Србија? - 13 ден ↓↓↓



Тамошните медиуми пишуваат дека Михајловиќ е првиот кандидат за наследник на Џовани Ван Бронхорст, кој неодамна доби отказ поради слабите резултати, на клупата на шкотскиот гигант.

Ренџерс ја заврши сезоната во Лигата на шампионите без ниту еден бод, додека во првенството заостанува девет бода зад првопласираниот Селтик.

Михајловиќ на 6 септември доби отказ од Болоња по три и пол години водење на тимот. На клупата на италијанскиот клуб седеше 130 натпревари. Пред Болоња раководеше беше тренер на: Катанија, Фиорентина, Сампдорија, Милан, Торино.

Покрај Михајловиќ, како кандидат за шеф на стручниот штаб се споменува и актуелниот тренер на Макаби од Хаифа Барак Бахар, но Србинот е во предност бидејќи е слободен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Луис Енрике лаже! Еве доказ дека го знаел резултатот на Германците🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Вистинска драма …