Дома Македонски спорт Митревски неколку дена пред трагичниот настан доби подарок од Кинтана

Митревски неколку дена пред трагичниот настан доби подарок од Кинтана

Денес од Португалија пристигнаа вестите за кои спортскиот свет се надеваше дека нема да пристигнат – голманот на Порто Алфредо Кинтана ја загуби неговата најважна битка.

Ракометниот свет и спортската јавност жали за големата загуба, еден од најпогодените е македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски.

Митревски во Порто пристигна во 2020 година и од тогаш стана близок со својот колега на голманската позиција. На само два дена пред немилиот настан Кинтана и Митревски си разменија репрезентативни дресови.

Кинтана го доби македонскиот дрес од Митревски, а за возраст нашиот голман португалскиот кој сега ќе му остане како вечен спомен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Манасков и Веспрем газат се пред себе во Унгарија!

Тимот на македонскиот репрезентативец Дејан Манасков продолжи да игра одлично во унгарскио…