Дома Фудбал Италија Милито пред „вечното дерби“: Ќе бидам среќен ако Пандев даде гол и Џенова победи

Милито пред „вечното дерби“: Ќе бидам среќен ако Пандев даде гол и Џенова победи

Вечерва се отвара новото коло во Серија А и тоа со дербито помеѓу Џенова и Сампдорија во Серија А.

Оваа пресметка е важна и за двата тима во борбата за опстанокот. Пред овој меч интересна најава за дербито имаше „Тутоспорт“ кој ги истакна Пандев и Кваљарела во главни улоги.

Пред дуелот зборувшае и Диего Милито кој беше соиграч со Пандев во 2010 година кога Интер освои „триплета“. Исто така Милито е поранешен фудбалер на Џенова, па денес ќе навива за Пандев и за неговиот поранешен клуб.

„Често пати разговарам со моит поранешени соиграчи Доменико Кришито и Горан Пандев ќе навивам за нив. Ќе бидам многу среќен ако Пандев даде гол и Џенова победа, најважни се секако трите бода за Џенова“, изјави Милито.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…