Дома Фудбал Германија Милер призна: Можев да го напуштам Баерн

Милер призна: Можев да го напуштам Баерн

Искусниот германски фудбалер, Томас Милер призна дека на два пати сакал да го напушти Баерн Минхен, еднаш во 2015 и втор пат во 2019 година.

Напаѓачот повеќе од една деценија е член на Баерн, а сега откри дека во 2015 можел да премине во Манчестер Јунајтед.

„Можеби требаше да заминам, но имав уште неколку години од договорот со Баерн и клбуот излезе состав дека не сака да ме продаде под 120 милиони евра“, изјави Милер.

Втор пат можел да замине во 2019 година кога Нико Ковач дојде во клбуот.

„Тогаш не бев стартер, тимот можеше да биде успешен и без мене. Имаше преговори, но на крајот одново останав“, зборуваше Милер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Очекувано: Ремек-делото на Канга гол на колото во Лига Европа

Голот кој го постигна Гелор Канга во победата на Црвена Звезда над Ференцварош од 4:1 е из…