Дома Македонски спорт Мак фудбал Милевски го објави списокот за Шпанија и Ф.Острови: Се врати Фазлагиќ, повикани и двајца дебитанти

Милевски го објави списокот за Шпанија и Ф.Острови: Се врати Фазлагиќ, повикани и двајца дебитанти

Селекторот на младинската репрезентација на Македонија, Благоја Милевски го објави списокот за двата натпревари од квалификациите за Европското првенство.

Македонија ќе игра со Шпанија со Фарски Острови на гости. Во однос на претходниот список Милевски ги изостави Марио Крстовски и Милош Тошевски, на нивно место во селекцијата се Сафер Еимини од Македонија Ѓ.П и Адријан Хајдари од Рапид Виена. Се враќа и Енис Фазлагиќ кој не беше во кобинација за настап во претходните три натпревари поради повреда.

После три натпревари во групата Македонија има седум бода.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …