Дома Трансфер зона Милан спрема уште четири засилувања ова лето

Милан спрема уште четири засилувања ова лето

Милан е еден од најактивните клубови на трансфер пазарот ова лето, а италијанските медиуми тврдат дека „росонерите“ спремаат уште четири засилувања до крајот на преодниот рок.

Приоритет ќе биде доведување на плејмејкер што треба да биде замена за Чалханоглу, а „Кориере дело Спорт“ тврди дека најблиску е хрватскиот репрезентативец Никола Власиќ од ЦСКА.

Милан сака да донесе уште и десен бек и преговара со Манчестер Јунајтед за Диого Далот, а ќе биде доведен и уште еден играч за врска како алтернатива за Кеси.

Најголемо засилување треба да пристигне на десната крилна позиција каде тренерот Пиоли не е задоволен од Кастиљехо. Најголеми желби се Берарди од Сасуоло и Хаким Зијех од Челзи.

Милан од почетокот на преодниот рок ги доведе Мањан, Жиру и Бало Туре, а ги откупи договорите на Томори, Тонали и Брахим Дијаз.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…