Дома Трансфер зона Милан се вклучи во трката за Турам

Милан се вклучи во трката за Турам


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Примарна цел на Милан во летниот преоден рок ќе биде доведување на врвен напаѓач, кој ќе го наследи Златан Ибрахимовиќ.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан се вклучил во трката за францускиот напаѓач, Маркус Турам.

24-годишниот Французин игра одлично во дресот на Борусија Мехенгладбах и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Неговиот договор истекува на крајот на сезоната, а Турам потврди дека нема намера да го продолжува и сака да направи чекор напред во кариерата.

Интерес за него покажуваат Интер и Баерн Минхен, а сега во трката за неговиот потпис се приклучи и Милан.

Малдини веќе имал средба со неговиот агент и ќе се обиде да ја победи конкуренцијата и на лето да го доведе на „Сан Сиро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Милан и Рома во битка за потписот на Тилеманс

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Пл…