Дома Топ вести Милан преговара со германски талент

Милан преговара со германски талент

Европските гиганти се воодушевени од настапите на младата ѕвезда на Шалке, Асан Оедраого.

Станува збор за 17-годишен играч за врска кој оваа сезона е стандарден во Шалке и со своите настапи го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тој е младински репрезентативец на Германија и важи за еден од најголемите таленти во Европа.

Реал Мадрид, Баерн Минхен, Манчестер Сити покажуваат интерес, но најконкретен е Милан, кој веќе почнал да работи на трансферот и имал средба со агентот.

Оедраого има ниска откупна клаузула во неговиот договор и се очекува голема битка за неговиот потпис, а Милан сака да го убеди да се пресели на „Сан Саро“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…