Дома Трансфер зона Милан носи засилување од Шпанија

Милан носи засилување од Шпанија

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан е сериозно заинтересиран за играчот за врска на Еспањол, Марк Рока.

Рока има 23 години, одигра одлична сезона во Еспањол и го привлече вниманието на многу европски гиганти како Реал Мадрид и Баерн Минхен.

Играчот има откупна клаузула од 40 милиони евра, но после испаѓањето во втора лига цената на Рока додатно ќе падне.

Милан веќе започнал преговори и се надева дека ќе може да го доведе шпансиот репрезентативец за 25 милиони евра.

Рока важи за еден од најголемите шпански таленти и може да игра на сите позиции во средниот ред.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ленгле се сели во Серија А

Рома е силно заинтересирана за дефанзивецот на Барселона, Клемен Ленгле, пренесува каталон…