Дома Топ вести Милан го продава Ребиќ и веќе му најде замена

Милан го продава Ребиќ и веќе му најде замена


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Италијанскиот шампион Милан е силно заинтересиран за напаѓачот на Ајнтрахт и француски репрезентативец, Коло Муани.

Милан го следеше Муани уште минатото лето како играч на Нант, но тогаш Французинот се пресели во Ајнтрахт Франкфурт.

Сезонава 23-годишниот напаѓач на Ајнтрахт постигна 15 гола и забележа 14 асистенции, а и на Мундијалот остави одличен впечаток.

Милан има план да го доведе на лето бидејќи Муани може да игра на сите позиции во нападот, а „росонерите“ се спремни да го продадат Ребиќ за да финансираат дел од трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бензема се збогуваше со Реал Мадри, Анчелоти не ги задржа солзите

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Реал Мадрид денес на официјална прес-конференција с…