Дома Македонски спорт Мак фудбал Место големо засилување, мега промашување: Фелипе ја напушти Шкендија!

Место големо засилување, мега промашување: Фелипе ја напушти Шкендија!

Хуан Фелипе во јануари пристигна во Шкендија како големо засилување, но Бразилецот разочара во Тетово во досегашниот дел од сезоната и поради тоа ќе го напушти клубот.

Фелипе беше најавен како засилување кое ќе и помогне на Шкендија да ја одбрани титулата, меѓутоа се покажа како целосно промашување.

Денес клубот од Тетово на својата официјална страна потврди дека одржан бил состанок на кој било одлучено Фелипе да си замине од клубот.

Фелипе во Шкендија дојде во директнен трансфер од Вардар.

Фото: Шкендија

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Петарда“ на ПСЖ, Мурињо поразен во Минхен, сигурни Јувентус, Реал и Атлетико (ВИДЕО)

Вечерва се одиграа и последните натпревари од шестото коло во Лигата на шампионите. Најмно…