Дома Фудбал Останато Меси ја покажа осмата „Златна топка“ пред фановите 🎥

Меси ја покажа осмата „Златна топка“ пред фановите 🎥

Изминатата вечер Интер Мајами играше пријателски натпревар против Њујорк Сити, а натпреварот беше посебен затоа што Лионел Меси ја презентираше својата осма „Златна топка“.

Аргентинецот пред почетокот на натпрвеарот излезе на теренот со престижното признание и го покажа пред фановите.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Натпреварот Интер Мајами го загуби со 2:1, а Меси го одигра од почетокот до крајот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Oдложен натпревар во Ла Лига

Натпреварот од 26. коло во шпанската Примера помеѓу Гранада и Валенсија кој требаше да се …