Дома Топ вести Меси е спремен да се врати во Барселона, но под еден услов

Меси е спремен да се врати во Барселона, но под еден услов

Ѕвездата на ПСЖ, Лионел Меси е спремен да се врати во Барселона на лето, пренесува новинарот Марк Марба.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓35-годишниот Аргентинец не сака да останува во Париз после истекот на неговиот договор.

Барселона сака да го врати, но Меси има еден важен услов, а тоа е Жерар Пике да го напушти каталонскиот гигант.

Односите на двајцата биле многу нарушени во последните години, а медиумите тврдат дека воопшто не комуницирале во последната сезона на Меси на „Камп Ноу“.

На Барселона нема да и биде тешко да го исполни тој услов, бидејќи Чави не смета на Пике и клубот сака да се ослободи од него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал спреми 70 милиони за ѕвездата на Наполи

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Карло Анчелоти с…