Дома Фудбал Репрезентации Меси ги разочара Аргентинците

Меси ги разочара Аргентинците

Лионел Меси објави дека нема да игра за Аргентина на следниот Мундијал во 2026 година, ваквата одлука Аргентинецот ја најави и по освоената титула во Катар, а сега само потврди.

На следниот Мундијал Меси ќе има 39 години и смета дека нема да биде подготвен да и помогне на неговата репрезентација.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Нема да играм на следниот Мундија. Ова беше моето последно Светско првенство, ќе видима каква ќе биде ситуацијата, но не верувам дека нешто ќе се промени“, изјави Меси.

Навивачите на Аргентина сепак и понатаму ќе се надеваат дека Меси може да настапи на турнирот на кој Аргентинците ќе ја бранат титулата освоена во Катар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…