Дома Останати Тенис Медведев до Ѓоковиќ: Те испотив ли барем малку? (ВИДЕО)

Медведев до Ѓоковиќ: Те испотив ли барем малку? (ВИДЕО)

djokovic medvedev

Денес Новак Ѓоковиќ го победи Данил Медведев со 6:5, 6:7, 6:2 и 6:3 во осминафиналето на Австралија Опен.

Двајцата тенисери водеа голема борба, а на крајот од мечот големо внимание привлече нивниот разговор на мрежата.

Тогаш Русинот го запрашал Новак.

„Те испотив ли барем малку“, било прашањето на Русинот, на што Ѓоковиќ добро се изнасмеа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Победничкиот рекет на Ѓоковиќ од финалето заврши кај негова пријателка од школските денови

Новак Ѓоковиќ со убедлива победа над Данил Медведев во финалето триумфираше на Австралија …