Дома Топ вести Мбапе одбил бонус од 80 милиони од ПСЖ

Мбапе одбил бонус од 80 милиони од ПСЖ

Еден од најдобрите фудбалери на светот, Килијан Мбапе не сакал да го прифати бонусот од ПСЖ во висина од 80 милиони евра.

Медиумите пишуваат дека Мбапе сакал да покаже дека парите не му се на прво место, туку спортот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Мбапе оваа сезона постигна 13 голови на 11 меча во Лига 1, а има договор со парижаните до 2024 година.

Французинот веќе две сезони го поврзуваат со Реал Мадрид, но неодамна „кралевите“ деменатираа дека имаат постигнато договор.

Во секој случај, голема е веројатноста Мбапе на лето да си замине од ПСЖ како слободен агент.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…