Дома Топ вести Мбапе: Моето ново поглавје ќе биде многу возбудливо

Мбапе: Моето ново поглавје ќе биде многу возбудливо

По петти пат во кариерата Килијан Мбапе беше прогласен за најдобар фудбалер во француската Лига 1, а на овој настан се збогуваше и со Пари Сен Жермен.

Пред неколку дена Мбапе објави видео во кое ја соопшти својата одлука за заминување ова лето, а оваа прилика беше прва во која разговараше подетално. Сепак, не откри каде ќе продолжи.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


„Моето ново поглавје ќе биде многу возбудливо, ќе откривам нови работи и тоа ме прави среќен. Во овој момент ми е потешко отколку што ви изгледа. Затворам едно големо поглавје, се обидував да бидам достоен претставник на Лига 1.

Благодарен сум на луѓето во клубот и на претседателот. Навистина многу ќе ми недостасуваат. Од ПСЖ заминувам со крената глава. Кој ќе биде мој следен клуб? Можам да кажам дека заминувам од ПСЖ, за повеќе не е време“, изјави Мбапе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …